P. Christopher - Templársky meč

Autor: Marek Zákopčan | 21.2.2013 o 15:51 | Karma článku: 3,78 | Prečítané:  418x

Po Danovi Brownovi, Philippovi Vandenbergovi či Samovi Christerovi prichádza ďalší autor, ktorému nedá pokoj záhadné fluidum vznášajúce sa nad templármi a ich ukrytými pokladmi. Vydavateľstvo Remedium nedávno vydalo prvý diel série venovanej práve tomuto stredovekému fenoménu, určenej všetkým priaznivcom dobrodružného pátrania, akcie i štipky romantiky.  

Obálka knihy Templársky mečObálka knihy Templársky meč

Hlavným hrdinom je bývalý vojak John Holliday, teraz pôsobiaci ako profesor dejín na vojenskej akadémii vo West Pointe. Predmetom jeho záujmu je stredovek, pričom svoju vášeň zdedil po strýkovi Henrym, zanietenom medievalistovi. Bohužiaľ, Henry umiera a John spolu so svojou sesternicou Peggy pri preberaní pozostalosti objaví starý templársky meč zabalený v nacistickej zástave. Vysvitne, že strýko Henry ho objavil počas druhej svetovej vojny v Berchtesgadene, letnom sídle Adolfa Hitlera.

Ako to už v podobne ladených príbehoch býva, o meč majú záujem aj pofidérne skupiny záškodníkov, a nie je to inak ani v tomto prípade. Meč sa pokúsi ukradnúť nevítaný návštevník. John mu v tom síce zabráni, ale zachrániť strýkovo sídlo sa mu už nepodarí. Ľahne popolom a túžba zistiť pravdu privedie Johna s Peggy nielen na stopu bájneho pokladu, ale i novodobých templárov, potomkov nacistov či vatikánskej špionážnej služby. V pátraní po odkaze minulosti nájdu spojenca - profesora dejín na univerzite v Jeruzaleme. Jeho sympatie ocení predovšetkým fotografka Peggy, ktorej príťažlivý Raffi nebude ľahostajný...

Príbeh je dynamický, niekedy sa ani nestihnete spamätať a už sa naši dvaja hrdinovia nachádzajú na opačnom konci sveta. USA, Nemecko, Wales, Francúzsko, Taliansko, Izrael, Azorské ostrovy... Cestu okolo sveta by im závidel nejeden turistický nadšenec. V rýchlom tempe vidím zároveň najväčšiu slabinu deja. Stopy, ktoré John s Peggy sledujú, sú miestami až príliš naivné a doslova im "padnú z neba", ani sa nemusia namáhať. John je chodiacou encyklopédiou, chrlí jeden fakt za druhým, až tým lezie každému na nervy a Peggy pôsobí sem-tam ako pekný prívesok, ktorý len koriguje otravného profesora pri jeho prednáškach...

Podobných kníh je teraz ako húb po daždi a je len na čitateľoch, aby odlíšili zrno od pliev. Templársky meč nepatrí medzi najlepšie skvosty, ale poskytne aspoň primeranú zábavu a možno sa z neho aj čo-to poučíte. Koniec ostane navyše do istej miery otvorený pre ďalšie pokračovania, takže ak máte v obľube knižné série, táto vás môže zaujať tiež.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?